Velkommen

Alle med interesse for vores fælles ejendom kan se en række informationer om både ejendommen og foreningen her på hjemmesiden.

Det er muligt at finde generalforsamlingsreferater, vedtægter m.v. direkte her på hjemmesiden. Ejere og beboerne kan også anvende vores nye opslagstavle og skrive opslag til hinanden ligesom vi også har mulighed for at sende dig nyhedsbreve pr. mail - du må derfor meget gerne tilmelde dig vores nyhedsbrev (log ind som beboer og klik Nyhedsbrev).

Har du forslag til indhold på hjemmesiden, kan du benytte funktionen 'Kontakt', hvor du kan skrive direkte til bestyrelsen.

Læs mere om E/F Frederik VI's Allé 2-8

Kontakt

Kontakt

Kontakt bestyrelsen
Benyt formularen nedenfor til at sende en mail til bestyrelsen. Formularen nedenfor bør ikke bruges til henvendelser af hastende karakter - der kan gå op til en måned inden bestyrelsen er samlet og kan svare.

 

Såfremt din henvendelse haster kontakt da venligst ejerforeningens administrator, Advodan Glostrup Ejendomsadministration Julie Ertel, e-mail juse@advodan.dk eller telefon 46 14 50 16.

Felter med * skal udfyldes.

Charlotte Clante
Formand

Tlf: 38 38 49 69
formand@fredvialle2-8.dk
charlotte@fredvialle2-8.dk

Frederik VI's Allé 2, 3.tv.
På valg 2018

Peter Fjerring
Bestyrelsesmedlem

peter@fredvialle2-8.dk

Frederik VI's Allé 6, 1.th.
På valg 2018

Kirsten Yirtici
Bestyrelsesmedlem

kirsten@fredvialle2-8.dk

Frederik VI's Allé 6, 4.tv.
På valg 2018

Christian Koch-Bentzen
Bestyrelsesmedlem

christian@fredvialle2-8.dk

Frederik VI's Allé 2, st.tv.
På valg 2019

Sofie Norsker
1. suppleant

sofie@fredvialle2-8.dk

Frederik VI's Allé 6, 4.th.
På valg 2018

Rolf Michael
2. suppleant

rolf@fredvialle2-8.dk

Frederik VI's Allé 6, st.th.
På valg 2018

Henrik Vallund
2. suppleant

henrik@fredvialle2-8.dk

Frederik VI's Allé 6, st.tv.
På valg 2018

Henrik Vallund, WEBMASTER

webmaster@fredvialle2-8.dk
henrik@fredvialle2-8.dk

Frederik VI's Allé 6, st.tv.

Ingolf Rasmussen, VICEVÆRT

Tlf: 40 20 74 92
ingolf@fredvialle2-8.dk

vicevaert@fredvialle2-8.dk
Kan også kontaktes ved at lægge en besked i postkassen i gården

Julie Donskov Ertel, ADMINISTRATION

Tlf: 46 14 50 17
administrator@fredvialle2-8.dk

Advodan Glostrup Ejendomsadministration
Glostrup Torv 6-10
2600 Glostrup
www.advodan.dk/advodan-glostrup.aspx

Andersen & Heegaard A/S (Lau Jensen), VVS

Tlf: 23 22 07 18 (vagttelefon 51 17 07 23)
lau@aogh.net

Knudslundsvej 33
2605 Brøndby
www.aogh.net

Jan Rasmussen (SIF Gruppen A/S), ELEKTRIKER

Tlf: 39 75 07 74<br>Mobil 31 63 75 10
jar@sif.dk

www.sif.dk

Frederiksberg Forsyning, GAS

Tlf: 38 18 50 00
service@frb-forsyning.dk

www.frb-forsyning.dk

Glarmester Lennart Johansen ApS, GLARMESTER

Tlf: 33 24 42 03
info@glasklart.dk

Falkoner Alle 14
2000 Frederiksberg
www.glasklart.dk

Ballerup-Smørum Kloakservice, SLAMSUGER

Tlf: 44 97 90 18 (døgnvagt)

Akut tilkald ved kloak- og drænoblemer
www.bskloak.dk

A/H Låsemontage ApS, LÅSESMED

Tlf: 35 86 95 57
service@ah-laase.dk

Peter Bangsvej 39
2000 Frederiksberg
www.ah-laase.dk